Menü Kapat

Dizilerde Oynamak İçin Neler Yapılmalıdır?

Dizi sektörü, ulusal kanalların kendi aralarında meydana gelen rekabet doğrultusunda gelişme göstermektedir. Bu anlamda da kaliteli senaryolara bağlı benzersiz projeler televizyon ekranlarında boy göstermekle beraber; belli bir hayran kitlesi de yaratmaktadır. Bu aşamada da dizi takipçisi olan kişiler de bu anlamda ‘dizi filmde oynamak istiyorum’ gibi bir istek içerisine dahil olabilir ve bu isteğe yönelik de hayaller gerçekleştirebilir. Bu tür bir istek dahilinde de dizi sektörünü yakından takip eden cast ajans firmaları ile iletişime geçerek bir girişimde bulunabilir. Cast ajansların ara sıra ‘ dizi için oyuncu aranıyor’ şeklindeki ilanlarını da değerlendirebilir. Böylelikle dizi projelerinde yer alarak ‘dizi filmlerde oynamak istiyorum’ şeklindeki isteği de zaman içerisinde gerçekleşmiş olacaktır.

Dizi filmde oynamak istiyorum’ diyen bir kişi ilk olarak dizi alanında kendini gösteren ve marka değeri yüksek olan bir cast ajans firmasına başvuru yapmalıdır. Burada ‘dizi filmlerde oynamak istiyorum’ şeklinde bir istek belirterek kendisine takdim edilen cast ajans başvuru formunu eksiksiz ve tam olacak şekilde doldurmalıdır. Böylelikle cast ajans firmalarına ilk adımı atmış olacak ve başvuru sırasındaki diğer etmenleri gerçekleştirmeye başlayacaktır. Bu etmenlerden ilki resim çekimlerine katılarak fiziksel özellikleri hakkında cast ajanslarına bilgi vermek olacaktır. Ondan sonraki aşamada da kendini tanıtıcı kısa bir video çekerek kendinden ve yeteneklerinden söz etmesi gerekmektedir. Bu işlemleri tamamladıktan sonra cast ajans portföyüne dahil olan kişiler; oyunculuk talepleri geldiği takdirde değerlendirmeye alınacaktır.
 
Dizi film ajansları aynı zamanda ‘dizi için oyuncu aranıyor’ şeklinde bir ilanla da yeni yetenekleri keşfetme amacı gütmektedir. Bu aşamada da kendi bünyesinde yer almak üzere gelecek başvuruları takip etmekte ve yeni yeni yüzleri portföyüne dahil etmeyi amaçlamaktadır. Bu anlamda da gelen başvuruları yetenekleri dahilinde sınırlandırarak; gelen iş taleplerini onlara sağlamak üzere bir sistematik çalışma yürütmektedir. Böylelikle insanların hem oyunculuk mesleğine ulaşmalarını hem şöhret kapılarını aralamalarını hem de iyi bir kazanç elde etmelerini sağlayabilecektir. Böylelikle önemli noktalarda bu tür gelişmeler de görülebilecektir.