Menü Kapat

Sakarya Cast Ajansları

Gözde mesleklerin başında gelen ve arzu ile takip edilen oyunculuk mesleğinde oyuncu kelimesinin ne manaya geldiğini açıklar derecede bilgi sahibi olunmalıdır. Oyuncu, bir karakteri canlandırarak oynamış olduğu rolünü dizi, sinema, televizyon ve tiyatroda icra eden kişiye verilen isim olup;  tekniği, yeteneği ve bedeni ile rolüne ruh vermesi ile gerçekleştiren sanatçılardır.

Yönetmenlerin dizi ve sinema çelimlerinde izleyicinin karşısına yeni yapım ve yüzler ile çıkmak istemeleri ile birlikte sektörde yeni ihtiyaçlar ortaya çıkmış ve insan istihdamını ortadan kaldırarak şirketlere eleman ihtiyacını karşılama adına cast ajanslar kurulmuştur. Sektöre kazanımları sadece İstanbul başta olmak üzere büyük şehirlerde kurulmuş olup saha sonradan Anadolu’nun dört bir yanına açılımlar gerçekleştirmek suretiyle çalışmalarına devam etmektedirler.
Sakarya oyunculuk ajansları bu kurulan ajanslardan bir tanesi olup ilin öğrenci nüfusunu da düşünerek iyi bir araştırma sayesinde yeni yüzlere ulaşmak istemektedirler. Sinema dünyasına yeni simalar kazandırarak sektörde popülarite kazanmak isteyen oyuncu ajansları Sakarya dizi film ajansları ile başvurularını kabul etmektedirler. Ajanslar yeteneğin yanında adaylarda eğitimin de önemli bir gerçeklik olduğuna inanarak uzman eğitmenler tarafından adaylarına çeşitli eğitim kursları da düzenlemeye başlamışlardır. Böylece kendini geliştiren oyuncu adayı göstereceği özveri ve aktif sabır sayesinde sektördeki geleceğine de yön vermiş olmaktadır.
Ajanslar online olarak yada bizzat bireysel başvurular neticesinde bir bilgi bankası oluşturarak çok başvuru arasından en iyi kararı ortaya çıkarmaktadırlar. Oyuncu olabilmek adına ajansa gerçekleştirilen başvurular arasında değerlendirmeler neticesinde manken model olabilecek formlarında olduğu anlaşılmış ve bu türde bulunan adaylar da Sakarya mankenlik ajansları ile irtibatlandırmaları sağlanmıştır. Böylece bir nevi yetenek avcılığı yapılarak yönlendirme sağlanmış olmaktadır.
İlin öğrenci potansiyelinin yüksek olması ve gerek ihtiyaçlarını karşılamak gerekse de mesleğin yan kuruluşu olarak adlandırılabilecek reklam ajanslarına da başvurular yapılmaktadır. Sakarya reklam ajansları da bu yöndeki başvurulara kayıtsız kalmamakta ilde organizasyon ve toplandı düzenleme işini ajanslara bırakmış olan firmaların ihtiyaç talebi bulunan noktalarına eleman kaynağı sağlamaktadır. Böylece kimi toplantıya komi, yardımcı eleman gibi ihtiyaçlar karşılanırken bazı organizasyonlarda da model olarak değerlendirilebilecek elemanlar reklam ajansları başvurularından sağlanmaktadır.