Menü Kapat

Cast ajans ve Oyuncu Adayı İlişkisi

Cast ajanslar oyuncu olmak isteyen bireylerin hayallerine kavuşabilmeleri yolunda başvuru sağlamış oldukları ve hemen hemen her şehirde bulunmakta olan kurumsallaşmış firmalardır. Cast ajansları ve oyuncu adayları oyuncu adayının ajansa sağlamış olduğu başvuru ile birlikte bir iletişim içerisine girmektedirler. Oyuncu adayı artık hayallerinin gerçekleşme imkânına karşın bir adım daha yaklaştıklarını hissetmektedirler. Ajans yetkilileri oyuncu adaylarına karşın oyunculuk hakkında ilk dersleri vermeye başladıkları ab itibari ile onlara birer öğretmen öğrenci ilişkisinin yanı sıra birer sıcak yuva gibi yaklaşım sağlamaktadırlar. Cast ajansları ve oyuncu adaylarının birlikte atmış oldukları her adım oyuncu adayının geleceğine yönelik olarak yapmış olduğu yatırım anlamına gelmektedir.

Cast ajansı oyuncu adaylarına karşın bilgi birikimlerinin hepsini vermek isterler ki oyuncu adayları arasında başarılı oyuncular çıkabilsin. Cast ajansa sağlanmakta olan her başvuru hepsinin oyuncu olacağı anlamına gelmeyebilmektedir. Oyuncu adayının da kendisine özgü olarak yeteneklerinin olması ve oyunculuğa dair bir sevgisinin olması gerekir. Oyuncu olmak isteyen her adayda bulunması gereken en temel nokta oyunculuk aşkı bir oyuncu adayında oyuncu olmak için bir gayret çaba yok ise bu oyuncu adayı gelecekte başarılı bir oyunculuk yolunda yürüyemeyebilir. Oyunculuk aşkı bir oyuncu adayında olmazsa olmaz kurallardan bir tanesidir. Oyuncu adayına sonradan kazandırılamayacak olan bu duygu her oyuncu adayında başvuru yaptıkları an itibari ile kendisini gösterebilmesi gereklidir.
Hemen hemen tüm oyuncu adaylarından istenilen tek şey azimdir. Başarılı bir oyuncu olma yolunda yürümek isteyen oyuncu adaylar bu yolda gerek sabır, gerek özgüven gerekse de büyük zorlu yollardan geçerken pes etmemelidirler. Oyunculuk meleği her ne kadar renkli hayatlara sahip olunacak bir meslek olsa da o noktaya gidiş yolu zorlu yollardan geçebilmektedir. Oyuncu adaylarından istenmekte ı-olan her kural onların geleceklerine yönelik olarak yapmış oldukları yatırıma katkı sağlayacak olan yatırımlardan ibarettir. Hiçbir şekilde onların zararına değil aksine oyuncu adaylarının geleceklerine yönelik başarı anahtarlarının birer parçasıdır demek de doğru olabilecektir. Oyunculuk yolunda yürümek zorlu bir yolculuktur.