Menü Kapat

Cast Ajanslarında Katalog Çekimine Model Alımı

Cast ajans firmaları, dizi filmleri, sinema filmleri, reklam filmleri, katalog çekimleri, fuar hostesliği gibi çok geniş bir alana hizmet etmektedir. Bu sektörün oldukça büyük olması ile birlikte günümüz çağının hizmet çağı olması ve oldukça fazla çalışmalar yapılmakta olduğu için bu alanlarda çalışacak olan çok büyük bir kitleye ihtiyaçları vardır. Bu sebeple cast ajans firmaları proje sahibi müşteriler için oldukça önemli bir konumda yer almalarının yanı sıra projelerine dahil edecekleri kişiler ile kendileri arasında bir köprü görevi de görmektedir. Bu durumların bir araya gelmesi açısından ve gelen proje sahiplerinin isteklerine göre kişi bulmak amacı ile cast ajans firmaları kişi kataloglarını arttırmak isterler.


Cast ajans firmaları yeni projeler için gerekli olabilecek her özellikten kişinin ajanslarının kayıtlı üyesi olmalarını isterler. Bundan dolayı olarak cast ajans firmaları taraflarına yapılan başvuruları değerlendirmeye alırken kişilerin uzun ya da kısa, şişman ya da zayıf, genç veya yaşlı ve eğitimli ya da eğitimsiz olmalarına bakmaksızın değerlendirme yapmaktadırlar. Bu şekilde kişi kataloglarını arttırarak gelen yeni projeler için uygun özelliklere sahip kişilerin var olmasını isterler. Ancak katalog çekimleri, defile gibi projeler için gerekli olan model adayları için başvuruları alırken bazı değer ve ölçütler belirlemektedirler. Bunun sebebi ise model adaylarının tanıtımını yapacakları ürünler için oldukça önemli olmasıdır.
Cast ajans firmaları modellik açısından taraflarına yapılacak olan başvuruları değerlendirmeye alırken kadın model ve erkek model olmak isteyen kişiler için bazı ölçütler belirlemişlerdir. Cast ajans firmalarına model olmak için başvurmak isteyen kişiler için kadın modellerde kilo ve boy orantılı, on dört ile yirmi dört yaş aralığında, fotojenik yüz hatlarına sahip bireyler isterlerken, erkek model adayları için ise uzun boy, atletik vücut, on altı ile yirmi altı yaş aralığı ve fotojenik yüz hatlarına sahip olması gerekmektedir. katalog çekimleri için model olmak isteyen kişiler cast ajans firmalarının internet sitelerine girerek başvuru formunu doldurabilir ve isteklerine bir adım daha yaklaşma fırsatı yakalayabilirler.