Menü Kapat

Çocuk Mankenliği İçin Aranan Özellikler

Televizyon dizilerinde veya sinema filmlerin de yer alan çocuklar genelde herkesçe sevilir ve takdir toplar. Bunun nedeni genel de çocukların herkesçe sevilmesi ve çocukların tatlılıkları. Aynı şekilde çocukların mankenlik yapabilme şartları da bulunur. Dizi veya film projelerinde fiziksel özellik tam olarak aranmayabilir; çocuğun yetenekli olması ilk aranılan özelliktir; ama mankenlik ajanslarında çocuğun fiziksel özelliği ilk dikkat edilen husustur. Bu yüzden de, çocuk manken olabilmek için fiziksel özelliğe sahip olmanız gerekmektedir. Eğer Ankarada yaşıyorsanız ve çocuğunuzun gerçekten de manken olabileceğine inanıyorsanız, ilk yapmanız gereken ankaradaki mankenlik ajanslarına başvurmak olacaktır. Hatta mankenlik yanında oyunculukta da şansınızı deneyebilirsiniz. Bu durumda da, Ankaradaki oyunculuk ajanslarına başvuru yapmanız gerekecektir yada Ankaradaki cast ajanslarından birine başvurunuzu yapabilir ve ikisini bir arada çıkarabilirsiniz.
Çocuk mankenliğinde göz rengi gibi küçük bir detay aranan şartlar listesinde değildir; ama bu tür extra özelliklere sahip olunması, o çocuğun bu sektörde aşama kaydetmesin de oldukça önem arz eder. Göz renginin yanında, saç şeklide oldukça önemlidir. Bu yüzden anne ve babaların, başvuru yapmadan önce çocuklarını özene bözene giydirmeleri ve saçlarını görüşmeyi yapacak kişinin etkileneceği şekilde yapması faydalarına olacaktır.

Bebek ve çocuk oyuncu ajansları

Çocuk mankenliğinde, büyüklerde olduğu gibi sık sık organizasyon olmayabilir ve mankenliğin sadece podyumda yürümek olarak algılanması yanlıştır. Çocuk manken, bir çocuk giyim firmasının kataloglarında yer alabilir veya marka yüzü olabilir. Ayrıca farklı organizasyonlar da görev alabilir. Bu yüzden ailelerin önce bu konuda bilinçlenmeleri gereklidir.
Çocuk mankenlerin büyükler de olduğu gibi 90-60-90 olma özelliği yoktur. Yakışıklı bir erkek çocuğu veya güzel bir kız çocuksanız, bu süreçte ki en önemli aşamalardan birini geçmişsiniz demektir. Bundan sonraki süreç, Ankaradaki mankenlik ajanslarına başvuru yapmaktır veya farklı şehirde de başvuru yapabilirsiniz. Sizde çocuğunuzun manken olabileceğine inanıyorsanız ve hemen bu süreci başlatmak istiyorsanız, Ankara reklam ajansları listesini internetten araştırabilirsiniz. Bu süreçte, ankaradaki oyunculuk ajanslarına da başvurmanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Zira, sadece mankenlik diye kısıtlamak yanlış olacaktır. Çünkü, oyuncu olursa, mankenlikte de kolay bir şekilde yükselebilir veya manken olursa oyunculukta kolay bir şekilde yükselebilir.