Menü Kapat

Mankenlik Çekimleri Nasıl Olmaktadır ?

Mankenlik çekimleri bilindiği üzere, mankenliğin olmazsa olmazları arasındadır ve çekimlerin profesyonel ekiplerce yapılması gerekir. Çünkü profesyonel malzemeler kullanılır ve ekipte ki kişiler de profesyonellerdir. Çekimler sırasında kullanılan malzemeler şu şekildedir: tetikleyiciler, ışık ayakları, çanta, tepe flaşı, paraflaş, softbox ve şemsiye ile reflektörlerdir.
Model çekimleri için öncelikle ekipman ve ekibin hazır olması gereklidir. Bu aşamadan sonra sıra modelin seçimine gelir ve bu süreç en önemli aşamalar arasında yer alır. İşte tam bu aşama da modellik ajansları ile iletişime geçilir ve en uygun mankenin seçimi için ajans yetkilileri ile ortak çalışma yapılır. Doğru mankenin seçimi, organizasyonun istenilen seviyede olması için mutlak suretle önemlidir. Bu aşamada acele edilmemeli ve istenilen manken bulunmadığı takdirde farklı bir ajans ile gerekirse iletişime geçilmelidir. Çekimi yapan ekip ne kadar kaliteli olursa olsun, istenilen seviyede manken bulunmazsa o çekim hiç veremli bir çekim olmayacaktır.

Manken de ayarlandı ve sıra geldi kıyafetlerin seçimine. Bu aşama da çekim için olmazsa olmazlar arasında yerini alır ve bu aşamada bir butik ile yada aklınıza yatan bir işletme ile iletişime geçebilirsiniz. Projenizi yetkili kişilere aktarmalı ve kıyafet seçimin de onlardan yararlanmalısınız. Zira bu işin ustaları onlardır ve fikirlerini kulak ardı etmek mantıksız bir eylem olacaktır. Model çekimi için yeri de ayarladıktan sonra, tüm hazırlıklar da tamamlanmış olacak ve sıra geldi çekim gününe.
Çekim için tüm ekipmanlar uygun bir yere kurulur ve ekipte ki tek bir kişinin bile yokluğu çekimi mahvedebileceği için ekibin tam olması gereklidir. Daha sonra mankenin hazırlıkları başlar ve bu aşamada iş kuaför ve makyözdedir. Manken de hazır olduktan sonra çekimin başlaması için hiç bir engel kalmaz ve son kontroller yapıldıktan sonra manken çekimi başlar.
Mankenlik çekimleri zor bir süreçtir ve dış mekan çekimi ise işler daha da zorlaşmaktadır. Çekimlerde mankenlik seçimine özellikle dikkat etmenizi öneririz. Zira, bu süreçte ki en dikkat edilmesi gereken husus budur.