Menü Kapat

Çocuklar Reklamlarda Nasıl Oyunculuk Yapabilir?

Reklamlar, genelde markaların ürünlerini tanıtmaları ve satışını artırmak için çekilen ve ekranlarda seyirciye sunulan kısa görüntülerdir. Neredeyse yediğimiz, içtiğimiz, giydiğimiz ve kullandığımız her ürünün reklamı çekilmektedir. Çocuk oyuncularda bu reklamları daha ilgi çekici bir hale getirmek için,  reklamlarda yer almaktadır.

Çocuğunuzun oyunculuk hayali varsa, kendini televizyon da gördüğü oyuncuların yerine koyuyorsa, onun hayallerine engel olmamalı ve bu yolda çocuğunuzun yanında olmalısınız. Çocuğunuzun oyuncu olması için bir cast ajansı bünyesinde bulunması gerekmektedir fakat 18 yaşından küçük olduğu için tek başına ajans başvurusu gerçekleştirmesi mümkün değildir. Bu sebeple çocuğunuzun oyuncu olması için gerekli başvuruyu, sizin yani ebeveynlerinin gerçekleştirmesi gerekecektir. Başvurular genelde online olarak internet üzerinden yapılmaktadır. Dilerseniz bizzat kendiniz, çocuğunuzla birlikte cast ajans ofisine giderek de başvurunuzu yapabilirsiniz. Ajanslarda kategorilere ayrılmakta ve daha iyi hizmet verebilmek için her ajans kendi kategorisi üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. Yani dizi ve film oyunculuğu yapmakla reklam oyunculuğu yapmak için başvuru yapacağınız cast ajansı aynı değildir. Çocuğunuzun reklam oyuncusu olması için başvuru yapmanız gereken yer reklam ajanslarıdır. Başvurunuzu kolay bir şekilde ve kısa bir sürede tamamlayabilirsiniz. Site üzerinden alacağınız başvuru formunu doldurup, çocuğunuzun fotoğraflarını ekleyip göndermeniz sonucunda başvuru tamamlanacaktır. Başvurular dikkatli bir şekilde ajans çalışanları tarafından incelenmektedir. Eğer çocuğunuzun başvurusu kabul edilirse, fotoğraf çekimi gerçekleştirmek için hak kazanacaktır.  Fotoğraf çekimleri sonrasında, çocuğunuzun fotoğrafları ajans kataloglarında yer alacak, yönetmen ve yapımcıların görmesi kolaylaştırılarak, reklam oyunculuğu yapma şansı artırılacaktır. Yönetmen ve yapımcılar aradıkları yüzün sizin çocuğunuz olduğunu düşünürlerse ajans aracılığıyla sizinle görüşme sağlarlar. Bu görüşme sonrasında anlaşma sağlanırsa, çekimler başlar ve çocuğunuz reklam projelerinde yer alır. Reklam ajansları, bu yolda gerek çocuğunuza gerekse size en doğru yolu gösterip iyi yerlere gelmenizi sağlayacaktır.
Yani sizde çocuğunuzun reklam oyunculuğu yapmasını ve diğer çocuk oyuncular gibi çeşitli projelerde yer alarak, bu sektörde iyi yerlere gelmesini istiyorsanız reklam ajanslarına başvuru yapabilirsiniz. Güvenilir ve işini düzgün yapan ajanslarla birlikte çalışmanız çocuğunuz geleceği açısından büyük önem taşımaktadır.