Menü Kapat

Kaliteli Ajanslar Nasıl Anlaşılır?

Oyunculuk ve modellik gibi sektörlere katılım sağlamak isteyen kişilerin üzerinde durdukları konulardan biri de ajans seçimi olarak bilinmektedir. Cast ajans seçimi bütün adaylar için son derece önem taşımaktadır. Günümüzde adayları oyunculuk, figüranlık, modellik ve fuar hostesliği gibi meslek gruplarına kazandırmak için hizmet veren çok sayıda firma bulunmaktadır. Bu firmaların bazıları güvenilir bir şekilde hizmet verirken, bazılarının tek amacı insanları kandırmak ve onların hayalleriyle oynamaktır. Bu sebeple adaylar kendilerine ajans seçerken hassasiyet göstermeli ve uygun ajansları bulmalıdırlar. Peki, bu ajansları bulmanın yolu nelerden geçmektedir?

Oyunculuk sektörüne adım atacaksanız ilk olarak ajansın referanslarına ve daha önce çalışmış olduğu şirketlere bakabilirsiniz. Eğer firma daha önce başarılı işlere imza atmış ise buradan kalitesi anlaşılabilmektedir. Yani siz de ajans seçimi yaparken ajansın daha önce yapmış olduğu işleri inceleyebilirsiniz. Yaptığınız incelemeden sonra ajansın güvenilirliği ve kalitesi doğrudan anlaşılacaktır. Eğer tercih edeceğiniz cast ajansını yeterince kaliteli bulmuyorsanız kendinize yeni bir firma bulabilirsiniz. Bu ajansların insanlar için son derece büyük bir önem taşıdığı kesinlikle unutulmamalıdır. Çünkü ekranlarda izlemekte olduğumuz oyuncuların tümünün geçmişinde de cast ajansları bulunmaktadır. Başarılı adayların geçmişinde de ajansların olduğunu göz önünde bulundurursak bu ajansların bütün adaylar için gerekli olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca bazı firmalar adayları hayallerine kavuşturmak için ciddi paralar talep etmektedir. Hiçbir ajans üyelerinden yüksek miktarda paralar talep etmemektedir. Ajansların para talebi sadece fotoğraf ve deneme çekimlerindeki ihtiyacın karşılanmasına yönelik olmaktadır. Yani eğer başvuru yaptığınız firma sizden yüksek miktarda para talebinde bulunuyorsa kesinlikle itibar etmemelisiniz. Aksi takdirde hayallerinizi yarıda bırakmak zorunda kalabilirsiniz.
Ajansın ne önemi var önemli olan prodüksiyon şirketi diye düşünüyorsanız büyük bir yanılgı içinde olduğunuzu söylemeliyiz. Çalıştığınız şirket kadar size yönlendirme yapan ajansa da dikkat etmelisiniz. Bu ajansın size yaptığı yönlendirmeler sonucunda hayallerinize kavuşabileceğinizi kesinlik unutmamalısınız. Güvenilir cast ajansları ile çalışmak hayatınızın her anında size artı sağlayacaktır. Siz de bu durumun farkında olarak hareket etmeli ve hayallerinizi gerçekleştirmek için her zaman doğru adımlar atmaya çalışmalısınız.