Menü Kapat

Ünlüler Cast Ajansları İle Çalışır Mı?

Ünlüler, özellikle de müzik camiasında yer alanlar zaman zaman oyunculara, modellere, mankenlere sadece bir cameo görüntü için bile ihtiyacı olabilir. Bunlar yer yer klip çekimi, yer yer bir ürün ya da marka tanıtımı, yer yer de konserlerve turneler olabilir. Bu yüzden ihtiyaç duydukları oyuncuları, modelleri ya da mankenleri sağlamak için cast ajanslarına başvururlar ve buradan isteklerine göre kişileri temin edebilirler. Bunları zaman zaman kendi tercihlerine göre yapsalar da bazen seçimleri yönetmene ya da sanat yönetmenlerine de bırakabilirler. Ayrıca buna alternatif olarak istenilen özellikler karşısında cast ajansları da ünlülere oyuncu, model ya da manken önerebilirler. Bu sayede ünlüler ve cast ajansları arasında bir ilişki kurulur.

Cast ajansları ile işbirliğine gittiklerinde bir anlaşma imzalanır ve bu eğer bir klip çekimi ise klibin temasına ya da istenilene göre boy ya da fiziksel özelliklere bakılarak tercih edilir. Klibe göre bir ya da birden çok kişi de temin edilebilir. İşbirliği yaptıkları uzun süreli cast ajansları da mevcuttur. Bu yüzden farklı kliplerde aynı kişileri de oynatabilirler. Bunlar da bir süre sonra kendi dansçıları da olabilir fakat aynı zamanda cast ajansına da bağlı kalabilirler.
Bir başka seçenek olarak bir ürün ya da marka tanıttıklarında da cast ajansları ile çalışabilirler. Ünlüye ya da sanatçıya ait olan bir parfüm reklamında, ürünün tanıtımı esnasında isteğe bağlı olarak bir cast ajansına giderek kendi tercih ettiği birini fiziksel özelliklerine bağlı olarak seçer ve kendi ürününde ya da markası adı altında tanıtabilir. Eğer ürün sürekli şekilde yenileniyorsa ve reklamları ve tanıtımları sürüyorsa yine aynı kişi ya da kişileri oynatmaları olasıdır.
Buna farklı olarak ünlüler, konserlerinde de koreografi açısından dansçılara ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden çeşitli cast ajanslarına başvurmaları olası olabilir. Cast ajanslarına bağlı dansçılar ile aralarında bir anlaşma imzalanır ve tek konser ya da bir turne için dansçılar, cast ajansından kiralanabilir. Dansçıları da uzun süreliğine ihtiyaçları olduğu kadar yanlarında tutabilirler.