Menü Kapat

Cast Ajans Başvurularını Kimler Değerlendirmeye Alır

Oyuncu olmak, model olmak ve ya cast ajanslarının sunmuş olduğunu imkânlarından herhangi bir tanesine başvuruda bulunmak istediniz. İyi bir araştırma yaptıktan sonra güvenilir ve kaliteli bir cast ajansı bulduktan sonra buraya başvuru yapmaya karar verdiniz. Buraya kadar ki tüm adımları sıkıntısız bir şekilde atlatmayı başardınız ve hayallerinize giden yolun ilk adımını atma cesaretini göstermeyi başardınız. Bundan sonra ki sürecin nasıl izleneceği ve nasıl şekilleneceği konusunda kafanızda bazı soru işaretleri oluşabilir. Örnek vermek gerekirse,  başvuru yaptıktan sonra bu başvuruları kimlerin değerlendirmeye aldığını? Kabul edildikten sonra nasıl bir yol izlemeniz gerektiği ve çekimlere giderken nasıl girmeniz gerektiği gibi birçok soru işareti oluşabilir.

Bizim burada ki sorulardan cevabını vereceğimiz nokta cast ajans başvurularını kimlerin değerlendirmeye aldığını ve kabul edilip edilmediğinizi kimlerin karar verdiğini söylemek. Öncelikle belirtmek gerekirse başvurularınızın alanına göre değerlendirmeye tabi tutulduğunu bilmenizde fayda var. Çünkü cast ajans başvurularını yaptığınız alana göre değerlendirmeyi yapanlarında bu alanda bilgi birikiminin olması ve filtrelemeyi yapabilmesi gerekmekte olduğundan, oyunculuk için başvurularda farklı, modellikte farklı ve diğer alanlarda farklı kişiler bu değerlendirmeleri yapabilirler. Piyasanın nabzını tutmuş ve ihtiyacın ne olduğu konusunda bilgi birikimi yüksek kişiler sizlerin değerlendirmesini yapar ve size olumlu ya da olumsuz bir yanıtla dönüş sağlarlar. Genel anlamda bu dönütleri ve değerlendirmeleri yapanlar cast direktörleridir.
Yapmış olduğunuz başvurunun alanına göre alanında iyi bir araştırma yapmış ve gerekliliklerin farkında olan ve cast ajans portföyünde eksik bulunduğunun bilincinde olan özel cast ajans çalışanları da sizleri bu değerlendirmeye alır ve gerekliliklere uygun başvuruların kabulü için kişilere geri dönüş sağlarlar. Cast ajans kayıt işlemlerinden sonra sizleri değerlendirmeye alacak olanlarda, iş yapacağınız firmalardır. Buralara gönderilen ya da kendilerini talep ettikleri setcartlarda ilk izlenimde olumlu bir sonuç aldığınız durumunda sizinle iletişime geçilir ve sizin bir değerlendirmeye tabi tutularak yeterliliğiniz test edilir. Bu durumunda üstesinden hakkınızla geldiğiniz taktirde ki bu öyle çok zor ve imkansız bir durum değildir, güzel ve kaliteli bir projede yer alabilirsiniz.
Kaynak:http://www.turkiyecastajanslari.com/bebegim-reklamlarda-rol-alabilir-mi/