Menü Kapat

Cast Ajansları İle Hayallere Ulaşmak

Cast Ajansı; reklam kampanyası, televizyon filmi, sinema filmi, defile, sunuculuk ve dergi çekimleri gibi rollerde oynamak isteyen oyuncu ve modellerin başvurduğu ajanslardır. Günümüzde cast ajansının avantajlarını kullanarak bir çok kişi oyunculuk kariyerine başlamıştır. Cast ajansları sayesinde yaş, kariyer, boy, kilo gibi sınırlandırmalar olmadan kişiler ajansa başvurabilir. Cast ajansında çalışmalarını ilerletmesi ile şirketlerin oyuncu ihtiyacını daha hızlı ve daha verimli bir şekilde yapımcıların oyuncu ihtiyacı karşılanmaktadır.
 
 
 
Cast ajansının yararları günümüzde göz ardı edilmeyecek kadar ilerlemiştir. Oyunculuk ve mankenlik konusunda adayların iletişimini ve kariyerini güçlendiren en önemli basamaktır. İyi bir oyuncu olmak isteyip kendini geliştirmek isteyenlerin ve beden dilini en üst seviye de kullanmak için imkan sağlayan cast ajanslar burada devreye girmektedir.
 
 
Cast ajanslar ile çalışmak isteyenler ; Web sayfalarından başvuru yapıp bu başvurulardan seçilen adayların fotoğrafları değerlendirilir ve fotoğraflar ajansların internet sitelerinde yayınlanır. Yapımcı şirketler ve reklam firmaları bu fotoğraflar ve bilgiler arasından uygun oyuncu adayını cast ajans sayesinde değerlendirip oyuncu adayı ile iletişime geçer. Cast ajansını yapımcı firma ile oyuncu arasındaki iletişimi sağlayıp oyuncu adayının hayallerine kavuşmasını sağlar.
 

Türkiye de 500 e yakın ajans bulunmaktadır ve her geçen gün ajansa başvuran oyuncu aday sayısı artmaktadır. Bir ajans şirketinin yaptığı açıklama ya göre ajansa günde 25, hafta da 100 ayda ise 400-500 kişiyi bulan  başvuru olmaktadır bu da ajansların başarısını göstermektedir. Ajanslar sayesinde ülkemizde pek çok ünlüyü oyuncu dünyasına katmıştır. Bunlardan en önde gelenlerden biriside Serenay Sarıkaya dır. Sarıkaya; Antalya da bir ajansa kayıt yaptırdıktan sonra bir anda kendisini sanat dünyasında bulduğunu söyleyip, Ajansın kendisinin bu günlere gelmesinde en önemli faktörlerden birisi olduğunu söylemiştir.
İstanbul da büyüyen Hazal Kaya ise ünlü olmasını bir ajans şirketine bağlı olduğunu söylüyor. İstanbul da ki ajansın katolog çekimlerine başvurarak hayatında ki dönüm noktası olduğunu belirtiyor. Diğer bir ünlü de Pelin Karahandır; Oyunculuğa başlayışını şu ifadelerle anlatan Pelin Karahan; ‘Pelin yüzün çok güzel. Bir reklam ajansına yazıl en azından bir reklam filminde oynarsın’ tavsiyeleri üzerine ajansa başvurup ünlüler dünyasına katılanlardan bir kaçından biridir.