Menü Kapat

Erkek Manken Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir

Erkeklerde çok fazla mankenlik isteği ve ya modellik isteği bulunmaz. Erkekler daha çok; aksiyon filmlerinde başrol oynamak isterler ancak; modellik ve mankenlik ile ilgili çalışmalar yapan bir çok erkek mankenlik ajansları gün geçtikçe erkek model ve mankenlerin arttığını belirtiyor. Erkek manken ajans oyunculuktan ziyade, sizlere firmaların ürünlerini nasıl tanıtacağınızı öğretir. Bu sayede, üretici firmaların gözüne girebilirsiniz ve bir markanın yeni yüzü olabilirsiniz. Erkek manken ajans sizlere kayıt yaptırdığınız andan itibaren, eğitim verecektir. Bu eğitimler bazen zorlu şartlarda yapılacak ve çok uzun sürecektir. Buna alışmanız gerekebilir, çoğu reklam filmleri genellikle bir gün içerisinde çekimleri yapılırken, bazı reklam filmleri uzun süreli olduğu için, bir kaç gün de sürebilir. Bu süre zarfında, yönetmen ve film ekibi işlerin daha kısa sürmesi için mola vermeyebilir ve iki gün boyunca çalışmak zorunda kalabilirsiniz. Erkek mankenlik ajansları her gün bünyesine yüzlerce manken adayı almaktadır. Bu manken adayları için, her gün binlerce fotoğraf çekilmekte ve yüzlerce prova da yapılmaktadır.

 
Erkek manken kayıt yaptırdıktan sonra siz de bu fotoğraf çekimlerine dahil olacaksınız. Bu fotoğraf çekimleri stüdyoda profesyonel bir kameraman grubuyla ve ışıklandırmayla çekilir. Bu fotoğraf çekimi için, sizden ücret talep edilebilir. Fotoğraf çekimlerinin size sağladığı en büyük yarar ise, üretici firmaların kataloglarında bulunmanız olacaktır. Üretici firmalar yeni yüzlerini seçerken, bu kataloglardan faydalanacak ve istedikleri mankeni seçebileceklerdir. Sizlere teklifte bulunacak firmalar arasından erkek manken kayıt yaptırdığınız ajansınız sizlerle birlikte bu teklifleri değenlendirebilir. İsteğiniz doğrultusunda sizlere bu rolleri almak ve ya almamak için gerekli sebepleri sunabilirler.
 

Bunun ile ilgili herhangi bir ücret talep etmeyeceklerdir. Uzun vadede mankenlik hayatınızın bir anda oyunculuk hayatına dönüştüğünü ve ilerleyen zamanda başarılı bir manken ve oyuncu olabileceğinizi unutmayın. Bir çok ünlü oyuncu geçmiş yıllarda mankenlik, modellik ve ya figuranlık yapmıştır. Sinema sektörüne hızlı bir şekilde dahil olabilmek için, mankenlik ile başlamak güzel bir fikir olacaktır, bu sayede yıldızınız yavaş yavaş parlayacak ve sönme ihtimali de düşük olacaktır.