Menü Kapat

Saç Modeli Olmak İçin Nereye Başvuru Yapmam Gerekir

Bir çok kadının hayali, kullandığı ürünlerin reklamlarında oynamaktır. Bunun için, bir çok mankenlik ve modellik ajansı bulunur.Saç modelliği bunlardan yalnızca biri olmakla beraber, yürüyeceğiniz yolda atacağınız adımları dikkatli seçerek, modellik hayatınızı garanti altına almış olursunuz. Saç modelliği zor bir meslektir. Saçlarınızın asla bakımlarını unutmamalınısız. Çünkü saç modelliği için seçilen bayanlar saçlarının bakımlarını asla unutmazlar. Saç modelliği ajansı bir çok konuda faaliyet gösterebilir. Mesela, yüz mankenliği, fuar hostesliği, modellik gibi bir çok konuda faaliyet gösteren saç modelliği ajansı; kayıt yaptırdığınız andan itibaren sizlere başarılı bir model olmanın ayrıntılarını öğretecektir. Bu sadece bir çok ünlü oyuncu ve model gibi sizlerde, ilerleyen zamanda üne kavuşacaksınız. Saç modelliği cast ajanslar sizlerin saçlarının bir çok saç bakım ve ya şampuan reklamında görünmesini sağlayan, resmi ve kurumsallaşmış firmalardır. Bu firmalar sürekli olarak, saç bakım ve şampuanlarının üretici firmalarıyla iletişim halindedirler. Reklama ihtiyaç duyan firma, direkt olarak saç modelliği cast ajanslar ile iletişime geçer.
 

Saç modelliği için, başvuru yaptığınız ajans, sizlerin saçlarını üretici firmalara sergilemek için, küçük bir fotoğraf çekimine tabii tutar. Bu fotoğraf çekimlerinde, yüzünüze gerekli tonlarda makyaj yapılarak, saçlarınız ön plana çıkacak şekilde pozlar verilir. Stüdyolarda başarılı fotoğrafçılar ve profesyonel kameralar eşliğinde çektirdiğiniz fotoğraflarınız, ürün tanıtımı yaptırmak isteyen üretici firmalara gönderilir.
 

Bu firmalarda reklam ve pazarlama bölümünde uzman olan kimseler tarafından fotoğraflarınız incelenir. Eğer üretici firma, aradıkları yüzün siz olduğuna karar verirse, ajansınız ile iletişime geçecektir. Sizler de, ajans tarafından aranacak ve ajansa davet edileceksiniz. Ajansta çalışan kişiler tarafından, teklif aldığınızı ve bu teklifi nasıl değerlendirebileceğinizi konuşabilirsiniz. Reklam filmi için, kısa sürede bir senaryo hazırlanacaktır ve bu senaryoyu okuyarak, rolünüzün ne olduğunu öğreneceksiniz. Eğer rolünüz sizlere uygun gelirse, oyunculuk ve modellik hayatına büyük bir adım atarak başlayabilirsiniz. Ayrıca, bu süre içerisinde saç modelliği ajansınız her zaman yanınızda olacaktır. İlerleyen zamanda alacağınız film teklifleri için de, ajansınızla iletişiminizi kesmemeye çalışın. Bu sayede, bir çok reklam filminde rol alabilir hatta film ve dizilerde figuran ve ya rol sahibi olabilirsiniz. Bununla birlikte, eğer ilk reklamınızda oynadığınız, üretici firma sizi beğenir ve sizinle yola devam etmek isterse, üretici firmanın yeni reklam yüzü olabilir, uzun süreli anlaşmalar imzalayabilirsiniz.