Menü Kapat

İç Çamaşırı Manken Ajanslarına Kayıt Olmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Modellikte ya da mankenlikte yolumuzun geçeceği yerlerden bir tanesi de cast ajanslarıdır. Cast ajansları firmalarına yapılan başvurular niteliğinde başvuruda bulunacak olan adaylar için yöneltilen sorulardan bir tanesi olan iç çamaşırı mankenliği mankenlerin kabul etmesi gereken şartlardan bir tanesi sayılmaktadır. Her ürünün tanıtımının yapılması gerektiği gibi iç çamaşırlarının da tanıtımın yapılabilmesi için modeller şarttır. Her ürün reklamını yapabilmesi açısından her bedenden adaylar ile çalışabilmek için çaba sarf etse de bazı durumlarda oyuncu adayları bu tarz bir durum ile karşı karşıya kalmak istememektedirler. İç çamaşırı mankeni olabilmek için özel olarak tasarımlarını gerçekleştirildiği firmaların istedikleri vücut ölçülerine yönelik olarak adaylar değerlendirmeye alınır ve bu şekilde bir eleme gerçekleştirilir.

Mankenlik elemelerinde adayların yüz güzelliği ya da saç rengi gibi detaylara bağımlı olmaksızın bir eleme gerçekleştirilmektedir. Mankenlik elemelerini gerçekleştirecek olan yetkili bu konuda büyük bir hassasiyet göstererek bir seçim gerçekleştirmektedir. Firmaların bazı durumlarda istemiş oldukları sexi tarzda yapılan yani iç giyimlerini yansıtabilecek olan adayların seçimi konusu da cast ajansları açısından zor bir görevdir.
Manken ajansları da oyuncu ajansları kadar fiziksel özelliklerinin yanında yetenek arayışı içerisinde bulunabilmektedir. Her ajans adaylarda yetenek konusuna büyük değer verse de bazı adaylara bu yetenek konusu yavaş yavaş aşılanması konusunda da sabır gösterebilmektedirler. Manken ajansları adaylar için büyük bir umut ışığıdır. Model olma şartlarından bir tanesi de her alanda iş potansiyeline cevap verebilmelidir. Mankenlik için deneme çekimlerinin de model olma yolunda ilerleyebilmesi açısından büyük önemi olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Adayların en iyi şekilde değerlendirilmesini sağlamak için deneme çekimlerinin ajanslar için olması gerekenlerin en başında yer aldığından önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Ajans yetkilileri fotoğraflardaki sizi görebilmeleri için deneme çekiminin önemi hakkında adaylara tüyolar vererek çekimler sırasında pozitif enerjiyi de görebilmeleri büyük önem taşımaktadır. Türkiye’nin hemen hemen her yerinde bulunan oyuncu ajansları ile iletişime geçmeniz hayallerine doğru bir adım attığınızın göstergesidir.