Menü Kapat

İstanbul Cast Ajansları

İstanbul cast ajanslarına oyunculuk veya mankenlik için başvuru yapacak bireylerin akıllarında birçok soru işareti olur. Bu yazımız da bu soru işaretlerinin cevaplarını arayacağız. Öncelikle cast ajansları  ne işe yarar buna değinelim. Cast ajansları oyunculuk yeteneği yada mankenlik özelliklerine sahip olan bireyleri bünyesinde barındırır. Yapımcılar, yönetmenler veya buna eş değer pozisyonda ki kişi yada kurumlara bu sektör de ihtiyaç olduğunda yardımcı olurlar.  Oyunculuk hayali olan biri İstanbul oyunculuk ajanslarına başvurularını yapmadan önce seçeceği ajans hakkında detaylı bir analiz yapmalıdır. Ajansın kapasitesi nedir? Ajans daha önce hangi ünlüler ile çalışmış? Hali hazırda çalıştığı kişi veya kurumlar hangileridir ve bu kurumların kapasitesi nedir? Bünyesinde barındırdığı adaylara yaklaşımı nasıldır? Gibi soruları sormalı ve bu soruların cevaplarına göre ajans seçimini yapmalıdır.
 
 

İstanbul mankenlik ajanslarından birine başvurdunuz ve ajans sizin başvurunuzu olumlu bulduktan sonra sizi deneme çekimleri için çağırdı. Manken adaylarının bu aşama da ben kesin manken olacağım ve ajansım bana mankenlik işi ayarlayacak diye bakılmamalıdır. Zira cast ajansları bünyesinde ki kişilere iş garantisi veremez ve vermemelidir de. Bu aşama da mankenlik alanında ilerlemek adayın isteği ile alakalıdır. Eğer azimli olup, çok çalışırsanız ve kendinizi geliştirirseniz mankenlik alanında da ilerlersiniz. Dolayısı ile bu sektöre ilk adımı atmanız kolaylaşacaktır. Bu sadece mankenlik için gerçerli bir durum değildir. İstanbul reklam ajanslarına başvuru yapan ve reklam filmlerinde oynamak isteyenler için de geçerlidir. Peki ajanslar ücret alır m? Ajansların bir çoğu ücret alır; ama ücret talep etmeyen ajanslar da bulunur. Bu ajanslar kendilerinin yönlendirdiği fotoğrafçıdan fotoğraflarınızı çektirmenizi isteyecektir. Bu yüzden her halükarda ajansa kayıt yaptırırken o para cebinizden çıkacaktır.
18 yaş altında ki bireylerin de bu cast ajansları ile çalışma fırsatları vardır; ama bunun için ailelerinin izni gereklidir. Bu şekilde bir izin olmadığı sürece ajans yetkilileri başvurunuzu geçersiz sayacaktır. 18 yaş altında olan ve oyunculuk isteyen gençlerimizin veya çocuklarımızın İstanbul çocuk ve bebek oyunculuk ajanslarından birine başvurmalarını tavsiye ederiz.