Menü Kapat

Yüz Modelliği Başvuru Formu Nasıl Olmalıdır?

Son yıllarda yüz mankenliğine dair sektörlere rağbet oldukça büyük bir rağbet görmesinden dolayı bu tarz işlere karşı büyük bir yoğunluk mevcuttur. Bu yüzden 18 yaşını dolduran her genç kız ya da genç erkekler şanslarını denemek maksadında hayatlarında en az bir kez yüz mankenliğine dair bir başvuruda bulunmaktadırlar. Yüz reklam ajansları olarak bu tarz bir sektör oluşturulmuş ve insanlara bu konularda yardımda bulunmak adına varlıklarını devam ettirmektedirler.

Yüz modelliği için gerekli olan özellikler ise hemen hemen herkesin tahmin ettiği gibi parlak pürüzsüz ve de bakımlı bir cilde sahip olmaktır. Yüz modelliği ajansları kişilerin vücut hatları ile çok fazla alakadar olmadıklarından dolayı ajansların tek beklentisi olan yüzde herhangi bir şekilde bir pürüzün olmaması en gerekli şartlardan birisidir.
Bir yüz modelliği başvuru formunda olmazsa olmazlardan olan güzel bir fotoğraf ve de sizlere ulaşılabilmek için ilgili bölümde yer alması gereken iletişim numaralarıdır. Yüz modelliği için ilgili kişinin fiziksel hatları ajans için önem arz etmemesine karşın bu konuya dair herhangi bir engelinin olup olmadığı hakkında yetkililere bir bilgi aktarımı sağlaması gerekli kurallardan birisidir. 18 yaş sınırı bulunan ve bu yaşın altında olan kişilerin başvuruları kesinlikle değerlendirmeye alınmamaktadır.
Yüz reklam ajansları kişilerin değerlendirmeleri için iki farklı profil fotoğrafını başvuru formuna eklemeleri gerekir. Formda yer alan kilonuza dair bilgiler ya da göz renginiz hakkında olan bilgilere verilen cevapların doğru bir şekilde verilmesi gerekir. Sizler adına sorulmuş sorular arasında ise bir tanesi dikkat çeken sorulardan bir tanesi olmaktadır. Bize nasıl ulaştınız hakkında sizlerden bir iki cümle ile yüz modelliği ajanslarına nasıl ulaştığınızı kısa ve öz bir şekilde anlatmanız istenir. Başvuru yapanlar her ne kadar saçma bulsalar da bu soruları ajanslar için bir o kadar önem arz etmektedir.  Kişinin daha önce oyunculuk yapıp yapmadığını ve şayet daha önce geçmişine dair bir oyunculuk hikâyesi mevcut ise bu konu hakkında da ajans yetkililerine bir bilgi aktarımı sağlaması başvuruyu yapan kişinin yararına olacak bir durum teşkil eder.