Menü Kapat

Erkek Cast Ajansları Seçmeleri Nasıl Gerçekleştirilebilir ?

Televizyon, reklam ve sinema sektöründe oyuncu, model ve manken olmak isteyen milyonlarca kişi var. Hergün birden fazla başvuru kabul eden cast ajansları mecvut. Son zamanlar da erkeklerinde oyunculuk, modellik ve mankenlik için Erkek ajansına başvuru yaptıkları bilinmektedir. Kadınlar kadar erkekler de bu yolda ilerlemek ve geleceklerini bu yol üzerinden belirlemek istiyor. Erkek ajans başvuruları ise en az kadınlar kadar çok talep görmektedir. İnternet üzerinden ya da yüzyüze yapılan başvurularda erkeklerin başvuru oranı kadınlarla neredeyse eşit orandadır. Günümüzdeki Erkek ajansları kadrosunda oyuncu ve modellerin, ajansın deneyimli ekibi vasıtasıyla sinema filmi, dizi filmi, televizyon filmi, reklam kampanyaları, reklam filmleri, mankenlik, modellik, defile, tanıtım, sunuculuk alanları üzerinde doğru firma ve cast ajansları ile çalışmalarını sağlar ve mesleki kariyerleri sürecinde hem finansal hem de hukuki alanda yardımcı olur ve bilgilendirir.

Erkek ajansına başvuru  yapan adayların seçmeleri ise, başvuru yaptıktan sonra ajansa çağırılan adayların en iyi pozisyonda görev yapmaları ve ajans ekibinin onları keşfedebilmeleri için deneme çekimlerine alınması ile başlar. Bu seçim sürecinin kolay ve rahat geçmesi için dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. Bunlar ise deneme çekimine alınacak adayın kendini kasmaması ve doğal olması için bu işi bir nevi eğlence olarak düşünmesi ve eğlenmesi gerekmektedir. Utanmak ise ajans seçmelerinin en kötü unsurudur, eğer utanırsanız sergilediğiniz performans da kötü olur ve daha ilk denemeden kaybederseniz.
Erkek fotomodellik ise günümüzde çoğu genç erkekler tarafından kariyerlerini yürütmek istedikleri diğer bir meslektir. Tanıtım, ünlü modacıların kıyafet defileleri, mankenlik gibi pek çok alanda yer almak isteyen erkekler bu konu üzerinden başvuru yaparlar. Dünyaca ünlü tasarımcıların kıyafetleri ile poz veren Erkek fotomodeller öncelikle vücut yapısı, kıyafeti taşıyıp taşıyamayacağı, fotojenik olup olmadığı ile cast ajansları tarafından dikkat edilen belli başlı unsurların denemelerinden geçerek model olabiliyor. Tabi bazı ajanslar çok gösterişli, modaya uygun bir tip ararken bazıları ise daha alışılmadık ve keşfedilmemiş erkek modeller aramaktadır.