Menü Kapat

Mankenler Güzellik Yarışmasına Nasıl Hazırlanırlar?

Her genç kızımızın hayali olan mankenlik günümüzde artık geniş bir alana yayılmaya devam etmektedir. Mankenlik için belirli kriterler uyma şartları aranmaktadır. Mankenlik; defilelerde, podyumlarda, otel salonlarında tanıtım amacı ile elbise, şapka, eşarp, bilezik, ayakkabı gibi ürünleri ünlü koleksiyon firma sahiplerine sergileyen kişilerdir. Mankenlik için gerekli kriterler uyulması şarttır. Bu şartlar ise mankenlik için iyi bir eğitim, deneyim, fiziksel görünüş ve yetenektir. Manken olabilmek için öncelikle kendinize ait bir özgüveniniz olması şarttır. Çünkü mankenler podyumda veya defilelerde kendine güvenli bir şekilde yürümek ve dönüşler yapabilmek mankenliğin olmazsa olmazlarındandır. Mankenlik için fiziksel olarak şişman olmamak gerekir ve boy konusunda ise uzun boylu ve uzun bir bacak yapısına sahip olunması gerekir. Mankenlik eğitimi ise halk eğitim merkezlerinin ilgili bölümleri tarafından gruplar halinde eğitim vermesi yeterli olacaktır.

Mankenler güzellik yarışmaları için bakımlı, pürüzsüz bir cilt ve sevimli olmalıdırlar. Mankenlik için belirli kriterlere uyan kişiler güzellik yarışmaları için bir cast ajansına başvuruda bulunurlar. Cast ajanslarına başvuran mankenler bir fotoğraf çekimi yaparlar. Çekim sonrasında cast ajanları isteyen firmalara bu fotoğrafları teslim ederler. Firmalar tarafından beğenilen mankenler için ise firma ile görüşme yapan cast ajansları seçilen mankenleri firma ile görüşme için cast ajanslarına yönlendirirler.
Seçilen mankenler için artık deneme çekimleri başlamıştır. Artık bu aşamadan sonra mankenler güzellik yarışmasına hazırlanma aşamasına geçmiş durumdalardır. Güzellik yarışmasına hazırlanma mankenler için bir süreç yolu oluşturmaktadır. Güzellik yarışması için ise güzel bir cilde sahip olmak gereklidir.
Güzellik yarışmasına katılmak için belli bir yaş aralığına sahip olunması gerekmektedir. Güzellik yarışmasına katılan manken adayların vücutlarında herhangi bir kusur bulunmamalıdır. Herhangi bir ameliyat tarzında işlem geçirmemiş olmalıdır. Adaylar dış görünüşüne önem vermelidir. Yarışma için kendini kriterlere uyarlamalıdır. Güzellik yarışması adayları kendini yarışmaya hazırlamak için kendi çapında küçük gösteriler düzenleyerek prova yapıp podyumda daha iyi yol almak için kendine avantaj sağlayabilir. Güzellik yarışma adayları ekip halinde çalışabilmelidirler. Bu uzun süreçli yolda hiç durmadan ve sıkılmadan süreklilik sağlayabilmelidirler.