Menü Kapat

Ajanslardan Doğru Şekilde Nasıl Yararlanır?

Yeni yüzler ajans olarak sizlere ajanslardan doğru bir şekilde nasıl yararlanabileceği hakkında kısa tüyolar vermek istiyorum. Öncelikle ajanslara kayıt olmak ve kayıttan sonra menajer onayı ve onay mesajı gelerek ajansa resmi kayıt yapılmalıdır. Daha sonra menajer asistanları tarafından aranıp randevu alınması gerekir. Randevu alınan gün ve saatlere de uyulmalıdır. Menajer aldığınız randevu zamanında sizinle kayıt işlemleriniz, mülakat ve detaylı bilgilendirme için randevu saatinde orada bekleyecektir.
Sinema, katalog, mankenlik, klip, dizi, reklam, fotomodellik çekimlerimize katılan ve yeni yüzler arayan ajanslar arasında ajansımız da bulunmakta olup bu çekimlerde süpervizörlerin talimatlarına uygun olarak hareket edilmelidir. Böylelikle yapılan çalışma daha profesyonel hale gelir.

 
Ajanslara gelen kişiler ajansların prensipleri dışında hareket etmemelidir yoksa ajansla olan bağlantısı tamamen kesilir. Oyuncuların aldığı ücretler oynadıkları projelere değişmektedir. Ne kadar büyük proje de yer alırsanız, ücretiniz de bu oranda artış gösterecektir. Yardımcı oyunculukta yani figürasyonluk yapan kişiler gittiği çekimlerde Asgari ücretin bir günlük karşılığını alırlar. Reklam klip sinema fuar ve dizi çalışmalarında mutlaka SSK uygulanmalıdır. Yeni yüzler arayan ajanslar mutlaka çalışan üyelerine Sosyal Güvenlik haklarına korumak ve daha güvenli bir çalışma ortamı sağlamalıdır. Kişiler, SGK İş Güvenliği ve Sağlığı yapılmayan hiçbir proje de yer almamalıdır. Ajanslara kayıt işlemi yapılırken, asistanlar tarafından randevu verilip, randevu gününde gelirken de bir adet vesikalık resim ve kimlik fotokopisi getirmeleri gerekir.
Sinema, klip, reklam, dizi, fuar görüşmelerinde hiçbir ücret verilmez. Oyuncu olmak için şu özelliklere sahip olmak gerekir; Oyuncu seçerken dizi ve sinema fark etmeden seçilen oyuncu kişilerde yaş kilo ve boy sınırı bulunmamaktadır 0 – 90 yaş arası herkes oyuncu olabilir sizin de oyunculuğa yeteneğiniz varsa ajanslara katılmanızı öneririz. Manken olmak için bazı özelliklere sahip olmak gerekir. Uzun boy, orantılı ve düzgün bir vücut yapısına sahip olmanız olmazsa olmazlar arasında yer alır. Bayanlarda en az 1. 72, erkeklerde ise en az 1.85  boy ölçüsü aranır. Yaş sınırı ise, 14 ile 29 yaş arası tercih edilir. Eğer bu özelliklere sahipseniz yeni yüzler ajans firmalarından birine hemen başvurabilirsiniz.